Microdiscektomia czym jest dobrze się na nią decydować jak prezentuje się operacja?

Microdiscektomia jest zatem troszkę inwazyjny zabieg chirurgiczny, jaki ma za zadanie zniwelować objawy bólu kręgosłupa. Jego celem jest zmniejszenie ucisku nerwów na kręgosłup. Microdiscektomia jest przeważnie robionym według statystyk operacją chirurgicznym. Stosuje się do jej przeprowadzenia mikroskopu, dzięki któremu potrafimy bezpośrednio usunąć uszkodzony krążek międzykręgowy. Microdiscektomia służy nie tylko zniwelowaniu bólu między dyskami, lecz także zniwelowaniunapięcia w obwodzie kończyn dolnych. Microdiscektomia jest zabiegiem szybkim oraz rzadko przynosi ze sobą powikłania, gdyż lekarz nie ingeruje głęboko w układ kostno-mięśniowy. Mikrodiscektomia stanowi odmianę wykorzystywanych powszechnie metod laparoskopowych. Mikrodiscektomia jest robiona w znieczuleniu ogólnym pod pełną narkozą. Chory kładzie się komfortowo na boku, gdzie wykonywane są badania z podaniem kontrastu, jakie dokładnie określają miejsce zabiegu. Powszechnie wykorzystuje się tu rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową. Mikrodiscektomia polega na zrobieniu nacięcia skóry około 2-3 cm. Następnie mięśnie odbiegające od charakteru są odciągane, aby lekarz posiadał dostęp do struktur kostnych. Po dostaniu się do kanału kostnego lekarz usuwa zniszczony dysk czy przepuklinę. Zabieg nie trwa długo maksymalnie 2h, gdzie w kluczowej dobie chory zostaje postawiony do pozycji| siedzącej. Następnej doby zazwyczaj wychodzi się już do domu. Mikrodiscektomia https://med-coach.pl/filmy/microdiscektomia-maly-zabieg-duze-wyzwanie-dla-terapeuty-i-pacjenta/274 jest praktycznie zabiegiem bezinwazyjnym, a ryzyko powikłań to tylko kilkanaście procent. Chory może odczuwać dyskomfort i mieć kłopoty z poruszaniem się. Może także pojawić się dyskomfort podczas leżenia.
Microdiscektomia przeprowadzana jest najczęściej:

  • lędźwiowego zespołu korzeniowego
  • zmniejszenia napięcia mięśniowego w nogach lub podudziach
  • zaburzenia czucia w nogach

Microdiscektomia jak wygląda terapia?
W ciągu pierwszych 3 tygodni należy udać się do specjalisty. Te pierwsze tygodnie są najistotniejsze. Najodpowiedniejszym wyjściem jest tutaj seria krioterapii, która zmniejszy opuchliznę i ograniczy ból. Podczas rehabilitacji po microdiscektomia zalecane są też elektrostymulację, ćwiczenia rozciągające, czy różnego rodzaju treningi związane z utrzymaniem właściwej postawy lub chodzenia.

Rekomendowane są również mobilizacja opony twardej rdzenia kręgowego, ćwiczenia bierne rozciągające mięśnie stawu biodrowego
Microdiscektomia a nawroty czy zdarzają się często? Jak wszelki zabieg niesie ze sobą ryzyko, ze po pewnym okresie dyskomfort może wrócić. Ale według wyliczeń dotyczy toż około 10% wszystkich pacjentów. Dzieje się toż kiedy twój dysk może ponownie wypaść do kanału kręgowego. Podczas zabiegu nie każde części dysku mogły zostać wyczyszczone.
Microdiscektomia a komplikacje.
Jak każdy zabieg niesie ze sobą komplikacje, jakie mogą zdarzyć się w ciągu zabiegu. Utrata krwi, reakcja alergiczna na znieczulenie cz takie, które są bezpośrednio związane z – microdiscektomia:

  • uszkodzenie korzenia nerwowego (do 8% przypadków);
  • uszkodzenie worka oponowego
  • infekcje bakteryjne podczas zabiegu bądź po nim.

Możesz również polubić…