Przepuklina i rozejście kresy jak potrafimy ją zlikwidować i czy konieczna jest zabieg?

Na wstępie postaramy się wyjaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to struktura, która kojarzy ze sobą prawy i lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy występuje wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń patologicznych w jego obrębie. Na samym wstępie przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych objawów, ale w późniejszym okresie zwykle symptomy są tak ogromne, że wskazany jest zabieg operacyjny. Przepuklina i rozejście kresy to zakresie jamy brzusznej potrafimy ją dostrzec. Aby wykluczyć przepuklina i rozejście kresy należy zrobić rezonans magnetyczny, więc będziemy pewni. Może pojawiać się jako przepuklina dziedziczna i nabyta, jaka pojawia się w późniejszym okresie – w czasie naszego życia. Jest całkiem powszechnym schorzeniem także u dorosłych jak i u dzieci. Pierwsze symptomy to pojawienie się guza w okolicy brzucha. Guz nie jest groźny, jest to masa tłuszczowa, jaka będzie z czasem powiększać swoje wymiary. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest szczególnie inwazyjna. przecież jak większość pacjentów boi się jej i zwleka z udaniem się do lekarza. Wykonuje się ją głównie laparoskopowo jest mało inwazyjna, a naprawdę może poprawić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a dziewczyny w ciąży?


Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w czasie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest polecana, dopiero wówczas, jak już nie chcemy mieć więcej dzieci. W momencie kolejnych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej więc jeśli już nie chcemy posiadać dzieci wówczas najlepiej jest zapisać się na zabieg.
Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Prezentuje się wysokim odsetkiem nawrotów, nawet część osób poddana rekonstrukcji może nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po operacji? Po zabiegu pacjent trafia do pokoju pooperacyjnego, gdzie powraca do siebie. Podawana jest antybiotykoterapia. W pierwszych dniach ważne jest utrzymanie higieny rany czyli wykorzystywanie dezynfekcji i opatrunków. Doktor po operacji ocenia wygląd rany i przekazuje kiedy pacjent może wrócić do domu. Zazwyczaj jest to około 2-3 dni po zabiegu. Po jakimś tygodniu od zabiegu pacjent wraca na wizytę kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – istotne jest, by po zabiegu nie nosić ciężkich rzeczy i przez kilka pierwszych tygodniu uważać na siebie. Dyskomfort pooperacyjny może być sprawnie łagodzony lekami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu lekarzy jeśli choroba nie daje dyskomfortu mówi, że da się z nią żyć. Jeżeli jednak zaczniemy odczuwać dyskomfort jak ucisk w nadbrzuszu, kłopoty trawienne warto udać się do doktora, który podpowie nam doskonałe metody leczenia. Część dużych przepuklin warto dla naszego bezpieczeństwa zoperować, a następnie poddać się fizjoterapii, która zmniejszy ryzyko nawrotu.

Możesz również polubić…