Osteopatia w ginekologii czy się zajmuje i czy zwykle z niej korzystamy?

Osteopatia w ginekologii to część ginekologii. Skupia się ona na zdrowiu pań w ogromnym zakresie takim jak poród czy menopauza. Odpowiednio dobrana terapia może pozytywnie wpływać na polepszenie naszego życia, a przede wszystkim na dobre funkcjonowanie organizmu rozrodczego i hormonalnego. Osteopatia w ginekologii jest częścią medycyny niekonwencjonalnej, cechuje ja podejście holistycznym – swój układ tworzy spójną całość, oraz skupia się na relacjach pomiędzy anatomią i fizjologią. Osteopatia w ginekologii, nie podchodzi do problemu jednostkowo, wyłącznie w czasie wykonywania terapii manualnej koncentruje się ona na nim całościowo. Cieszy się szalenie ogromnym zaangażowaniem w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. W Polsce coraz częściej zaczyna cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Osteopatia w ginekologii najczęściej są tutaj leczone słabe mięśnie dna miednicy po urodzeniu dziecka, pochwica, bolesne miesiączki czy obniżenie narządów rodnych. Podstawą działania jest tu dokładny wywiad, który z chorym na pierwszej wizycie powinien przeprowadzić osteopata. Osteopatia w ginekologii może pomóc w łagodzeniu dyskomfortu pochodzącego z pozostałych schorzeń oraz wad z jakim stawia się pacjentka. Jak jedyna nazwa ukazuje mają z niej panie, które maja też problemy z bolesnymi miesiączkami, endometriozą czy niepłodnością. Nietrzymanie moczu i ból w czasie stosunku, też może prowadzić do określenia zastosowania osteopatii. Jej priorytetem jest przywrócenie ciału zaburzonej równowagi. Osteopatia w ginekologii , a ciąża w jakich problemach może nam ułatwić funkcjonowanie?

  • dyskomfort układu mięśniowo – szkieletowego
  • drętwienia, obrzęki nóg,
  • zgaga w ciąży,
  • wymioty w ciąży,
  • dyskomfort kręgosłupa,
  • rwa kulszowa,
  • wspomaganie prawidłowego ułożenia dziecka do porodu.

Osteopatia w ginekologii jakie technologie są stosowane i dla jakich kłopotów?

  • masaż osteopatyczny skierowany jest do kobiet doświadczających bolesnych stosunków seksualnych, chorujących na pochwicę,
  • masaż, który łagodzi napięcie w miejscowościach takich jak miednica i kręgosłup.

Osteopata powinien dobrze zapoznać się z problemami pacjentki, aby jak najlepiej wybrać zestaw niezbędnych zadań. Doświadczony fizjoterapeuta zwróci uwagę na takie elementy, które nie są dla nas zauważalne jak mika twarzy czy sposób chodzenia. Chory po ukończonym wywiadzie zostaje umieszczony na profesjonalnym łóżku do terapii manualnej. Specjalista robi serię ucisków i masaży w okolicach, których zlokalizowany jest ból. Osteopatia w ginekologii i jej leczenie, jest harmonijne i nieinwazyjne, dlatego dziewczyny w ciąży, które odczuwają dyskomfort mogą bez kłopotów z niej korzystać. Osteopatia w ginekologii jest komfortowa i odprężająca. Dzięki dobraniu odpowiednich form jest też bezproblemowa. Przynosi chorym ulgę już po kilku masażach, dzięki czemu korzystniej się czujemy. Nie jest ona co prawda jeszcze tak powszechna w Polsce, ale z roku na rok coraz więcej pań z korzysta. Stanie się się również nierozłącznym elementem diagnostyki.